Scroll Top
Ambasadorzy
Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.

Artur Szczepek

Patriota, pochodzący z Brzozowa, Dyrektor Gabinetu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Prezes Zarządu Instytutu im. Romana Rybarskiego, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak, narodowiec o wolnorynkowych poglądach gospodarczych, propagator patriotyzmu konsumenckiego, zwolennik myśli ekonomicznej profesora Romana Rybarskiego oraz Krakowskiej Szkoły w Ekonomii.

Zależy mi na promocji idei i rozwiązań proprzedsiębiorczych, rozwoju polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw, budowy nowych elit politycznych oraz działaniach zwiększających znaczenie Polski na arenie międzynarodowej.
 

Email: artur.szczepek@swojak.org

 

Małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Musimy wspólnie stworzyć społeczność, która pobudzi polski żywioł rozwoju.

Karol Skorek

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu behapowiec. Prezes Zarządu Stow. Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK. Wraz ze współpracownikami prowadzi akcję „Swój do swego po swoje”, która promuje patriotyzm konsumencki.

Jego marzeniem jest stworzenie nowoczesnej myśli narodowej. Promuje przedwojenną myśli ekonomiczną. Opowiada się za ustrojem, w którym jednostka posiada szeroki zakres wolności osobistej i ekonomicznej.

Email: karol.skorek@swojak.org

  • Niebo — błękitne.
  • Trawa — zielona.
  • Sztucer — w każdym polskim domu na ścianie.
  • Lokalny bimber i swojska kiełbasa — sprzedawane na każdej nadwiślańskiej ulicy.
  • Podatki i daniny — możliwie niskie.
3

Rafał Skórniewski

Działacz sektora pozarządowego od 1993 r., związany z organizacjami narodowymi. Pracownik Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Z wykształcenia pedagog-doradca zawodowy. Kilkanaście lat spędził na emigracji w Europie Zachodniej.
 
Zainteresowany wolnym rynkiem oraz działalnością zagranicznych ruchów narodowych i konserwatywnych.
 

Email: rafal.skorniewski@swojak.org

 

Naród nie będzie wolny politycznie, jeśli nie będzie samodzielny ekonomicznie. Wolność gospodarowania i bogacenia się to taki sam atrybut niepodległości jak flaga, język czy wspólna historia.

DSC_90329

Jakub Guziur

Tester automatyczny z 9 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach takich jak Lufthansa, Fujitsu, Rockwell Automation. Pasjonat optymalizacji procesów biznesowych. Propagator Polskiej Szkoły Cybernetyki. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. 
 
Angażuje się aktywnie w życie społeczności lokalnej na pomorzu.
 

Email: jakub.guziur@swojak.org

 

 
 

"Swój do swego po swoje" to nie tylko akcja społeczna. To szansa na budowę kapitału narodowego potrzebnego do realizacji wielkich projektów krajowych.