Scroll Top
Ambasadorzy
Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.

Artur Szczepek

Absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Rolników Swojak, Prezes Zarządu Instytutu im. Romana Rybarskiego. Szef gabinetu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza w kadencji 2018/2024. W kadencji 2014/2018 asystent Burmistrza Brzozowa. Ambasador kampanii społecznej pt.: „Swój do swego po swoje” Zainteresowania: historia przedwojennej myśli ekonomicznej – szczególnie krakowska szkoła w ekonomii, decentralizacja, samorząd, polityka. 
 

Email: artur.szczepek@swojak.org

 

Małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Musimy wspólnie stworzyć społeczność, która pobudzi polski żywioł rozwoju.

KAROL SKOREK

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu behapowiec. Prezes Zarządu Stow. Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK. Wraz ze współpracownikami prowadzi akcję „Swój do swego po swoje”, która promuje patriotyzm konsumencki.

Jego marzeniem jest stworzenie nowoczesnej myśli narodowej. Promuje przedwojenną myśli ekonomiczną. Opowiada się za ustrojem, w którym jednostka posiada szeroki zakres wolności osobistej i ekonomicznej.

Email: karol.skorek@swojak.org

 

  • Niebo — błękitne.
  • Trawa — zielona.
  • Sztucer — w każdym polskim domu na ścianie.
  • Lokalny bimber i swojska kiełbasa — sprzedawane na każdej nadwiślańskiej ulicy.
  • Podatki i daniny — możliwie niskie.
OK DSCF29201

LUIZA PIEPRZYK

Ekspert w zakresie podatku od towarów i usług VAT w Polsce i UE
Specjalista od e-kontroli, audytor podatkowy, wykładowca
Członek Rady Konsultacyjnej przy Rzeczniku MŚP
Były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów

 

Email: luiza.pieprzyk@swojak.org

 

Przedsiębiorcy są motorem napędowym innowacji i wzrostu gospodarczego, wnosząc nowe pomysły i rozwiązania, które zmieniają świat na lepsze
unnamed

Monika Kubiak-Półrolniczak

Właścicielka Atelier Makijażu i Fryzur PACYKARNIA w Poznaniu. Każdego dnia wspiera sektor MŚP w prowadzeniu biznesu pomagając im kreować swój wizerunek w kontaktach medialnych i z klientami.

Przedsiębiorczyni z trzydziestoletnim stażem w branży beauty, która z pasją i zaangażowaniem rozwija swoją działalność jako charakteryzatorka i makijażystka. Jej doświadczenie obejmuje pracę z różnorodnymi klientami, od osób prywatnych po profesjonalne produkcje telewizyjne, teatralne i sesje zdjęciowe.

Dzięki swojemu talentowi i umiejętnościom artystycznym potrafi wydobyć naturalne piękno swoich klientów, tworząc niezapomniane stylizacje. Przez lata zbudowała solidną reputację w branży, a jej firma stała się miejscem, gdzie klienci mogą liczyć na profesjonalizm, kreatywność i indywidualne podejście w zakresie kreowania wizerunku. 

"Nie musisz widzieć całych schodów, aby zrobić pierwszy krok – zacznij działać."
345615258_990011978689434_4953200715424861150_n

PAWEŁ WOŁOSZCZUK

Wielkopolanin urodzony w Ostrowie Wielkopolskim z rodziny o bogatych tradycjach
niepodległościowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał miedzy innymi piastując funkcję
Wicedyrektora biura sejmowego Konfederacji. Sekretarz i wiceprezes Stowarzyszenia KoLiber. Z
wykształcenia i zamiłowania historyk. Od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną.

Moim celem jest wspieranie i promowanie zasad wolnego rynku, które stanowią fundament dynamicznego i innowacyjnego polskiego społeczeństwa.
3

RAFAŁ SKÓRNIEWSKI

Działacz sektora pozarządowego od 1993 r., związany z organizacjami narodowymi. Pracownik Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Z wykształcenia pedagog-doradca zawodowy. Kilkanaście lat spędził na emigracji w Europie Zachodniej.
 
Zainteresowany wolnym rynkiem oraz działalnością zagranicznych ruchów narodowych i konserwatywnych.
 

Email: rafal.skorniewski@swojak.org

Naród nie będzie wolny politycznie, jeśli nie będzie samodzielny ekonomicznie. Wolność gospodarowania i bogacenia się to taki sam atrybut niepodległości jak flaga, język czy wspólna historia.

Ewa Koziara

EWA KOZIARA

Aktualnie dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Białej Podlaskiej – Lubelska Wojewódzka Komenda OHP.

 

W życiu zawodowym byłam nauczycielką historii, dziennikarzem i przedsiębiorcą. W wolnym czasie nadal zajmuje się dziennikarstwem.

 

Uważam, że państwo powinno stworzyć optymalne warunki rozwoju gospodarczego, a ludzie doskonale sobie poradzą, bo Polacy to przedsiębiorczy naród.

Powinniśmy promować polską produkcję, usługi, firmy, kulturę i tradycję – bo tego nikt za nas nie zrobi. Jest to naszą powinnością i obowiązkiem, jako świadomego obywatela i Polaka.

DSC_90329

Jakub Guziur

Tester automatyczny z 9 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach takich jak Lufthansa, Fujitsu, Rockwell Automation. Pasjonat optymalizacji procesów biznesowych. Propagator Polskiej Szkoły Cybernetyki. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. 
 
Angażuje się aktywnie w życie społeczności lokalnej na pomorzu.

"Swój do swego po swoje" to nie tylko akcja społeczna. To szansa na budowę kapitału narodowego potrzebnego do realizacji wielkich projektów krajowych.

signal-2025-01-02-132846_002

Przemysław Kicowski

32 lata, od ponad dekady aktywnie działa na rzecz rozwoju społecznego, politycznego i gospodarczego Polski. Polityką i sprawami społecznymi zainteresował się jeszcze w czasach szkolnych, co w 2011 roku zaowocowało zaangażowaniem w środowiska narodowe. Od tamtej pory nieprzerwanie współtworzy Ruch Narodowy w Łodzi, którego jest jednym z kluczowych członków.

Z wykształcenia magister inżynier elektroenergetyki, swoją pracę magisterską poświęcił bezpieczeństwu energetycznemu Polski pod kierunkiem prof. Władysława Mielczarskiego, eksperta w tej dziedzinie. Zawodowo pracuje jako projektant instalacji elektrycznych w branży budowlanej, co pozwala mu łączyć zainteresowania energetyką, infrastrukturą i prawem budowlanym. Jego innowacyjna propozycja uproszczenia procedur uzyskania pozwoleń na budowę była jednym z punktów jego kampanii wyborczej do Sejmu w 2023 roku.

Jako społecznik zaangażowany w projekty infrastrukturalne wspierał m.in. inicjatywę „TAK DLA CPK”, podkreślając korzyści Centralnego Portu Komunikacyjnego zarówno dla województwa łódzkiego, jak i całego kraju. Jednocześnie aktywnie działa na rzecz poprawy warunków dla kierowców w Łodzi i innych dużych miastach, sprzeciwiając się ich marginalizacji w polityce transportowej.

"CPK to nie tylko infrastruktura – to inwestycja w ludzi, miejsca pracy i dynamiczny rozwój całego kraju. Tworzymy nową rzeczywistość dla kolejnych pokoleń."

signal-2025-01-04-134959

Janina pokazka

Dziennikarka telewizyjna oraz Szefowa działu współpracy zagranicznej w Telewizji DTV24, zaangażowana w działania na rzecz Polonii. Właścicielka Biura Rachunkowego. Tłumaczka języka rosyjskiego z wieloletnim doświadczeniem w branży ekonomicznej. Łączę świat mediów, biznesu i języków obcych, wspierając współpracę międzynarodową i budowanie więzi z Polonią. Wykształcenie: Uniwersytet Wrocławski kierunki: Ekonomia (Rachunkowość i podatki) oraz Stosunki międzynarodowe (Współczesne służby dyplomatyczne).

 

"Silna gospodarka to fundament suwerenności kraju. Wybierając polskie rozwiązania, budujemy przyszłość, która opiera się na solidnych, krajowych wartościach"

marynczak

Paweł Maryńczak

Wykształcenie wyższe, Wydział Prawa i Administracji.

Zainteresowania w zakresie Ekonomii, Gospodarki, Historii, Numizmatyki, Polityki oraz Rynków Kapitałowych.

Specjalizuje się w wiedzy z zakresu walut (forex), gospodarki oraz tworzenia treści do wystąpień publicznych.

Członek Zespołu Roboczego d/s Abolicji ZUS przy Rzeczniku MŚP

Członek Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna
Członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK), Okręg Zamość

"Prawdziwy patriotyzm to nie tylko miłość do ojczyzny, ale także wybór jej przyszłości – wspierając rodzimą gospodarkę, budujemy siłę narodu"

Swój do swego po swoje
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.